Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
Vinil baskı

Vinil baskı

Vinil Baskı

 

Vinil baskı çoğunlukla dış mekanda kullanılmak ile birlikte zaman zaman iç mekanlarda da ucuz maliyetleri nedeni ile tercih edilebilmektedir. Genelde binaların büyük cephelerinde, reklam alanlarında veya tabelalarda tercih edilmektedir. 3 metre ve 5 metrelik seçenekleri ile devasa boyutlarda vinil baskılar yapılabilmektedir. Açık hava reklamcılığında folyo ile birlikte en çok kullanılan baskı materyalidir.

Vinil baskı piyasada daha çok branda baskı olarak tanınmaktadır. Vinil, polistiren ham maddesi esaslı sarmal bir yapıya sahiptir. Reklam sektörünün ihtiyaçlarını bir hayli karşılayan branda baskı sistemi tek parça üretimle hemen hemen istenilen her türlü alana hitap etmektedir. Son zamanlarda yüksek kaliteli dijital baskı makinalarının yaygınlaşması ile birlikte fotoğraf kalitesine yakın baskılar alınabilmektedir.

Üsküdar ofsette en çok kullanılan Vinil (Branda) türleri Avrupa ve Uzakdoğudur. Avrupa viniller sarmal yapısı ile Uzakdoğu vinillere göre daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Genellikle rüzgarlı cephelerde Avrupa Vinil tercih edilmektedir. Uzakdoğu vinil ise daha uygun bütçelerde kısa süreli reklam çalışmaları için uygundur. Işıklı ve ışıksız vinil seçenekleri ile bir çok uygulama alanına hizmet vermektedir.

Vinil uygulamalarımızda genelde 440 gram Avrupa Vinil kullanmamızla beraber yüksek kaliteli ürünler üretilmektedir. Dış cephe ve tabela gibi alanlarda düzenli ve kaliteli işlerin vazgeçilmez bir parçası haline gelen branda fuar çalışmalarında da kullanılmaktadır.

Bizden Teklif Alın