Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
DİJİTAL BASKI VE OFSET BASKI

DİJİTAL BASKI VE OFSET BASKI

DİJİTAL BASKI VE OFSET BASKI

Dijital ortamda yani bilgisayar ortamında bulunun görsel veya metinlerin folyo,  branda,  one way vision vb. malzemelerin  üzerine basılması tekniğine dijital baskı denir. Dijital baskı  materyaller üzerine baskı yapmanızı sağlayan birçok farklı yöntemden sadece biridir. Genellikle büyük çaplı  baskı işleri için tercih edilen dijital baskı, ofset baskıya kıyasla daha maliyetli, ancak daha hızlı bir yöntemdir. Dijital baskı ve diğer baskı teknikleri arasında birçok fark bulunmaktadır. Üsküdar ofset olarak Dijital baskıyla ve daha bir çok baskı çeşidi hakkında bilgisahibi olmanıza olanak sağlıyoruz.

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar

Ofset baskı ve dijital baskı arasındaki en büyük fark, dijital baskı kullanımlarında baskı kalıplarının de ğiştirilmek zorunda olmamasıdır. Ofset baskı makinelerinde baskı kalıpları sürekli olarak değiştirilmeli ve bu işlemlerin bir kısmı manuel olarak yapılmalıdır. Bu da ofset baskı için baskı sürelerini dijital baskıya kıyasla uzatır. Diğer taraftan dijital baskı seri olarak yapılmak istenen baskılar için daha uygundur. Aynı zamanda dijital baskı değişiklik yapmak için daha esnek bir baskı tekniğidir.

Ofset baskı dijital baskıya kıyasla çok daha az maliyetlidir. Bunun sebebi ise aynı anda binden fazla  adete kadar baskının aynı anda yapılabiliyor olmasıdır. Baskı teknikleri ele alındığında ofset baskı birçok kimyasal madde kullanılarak yapılır ve bundan kaynaklı atıkları da dijital baskıya kıyasla çok fazla olur. Dijital baskı tekniği süreçleri hızla değişen ve gelişen sektörler ve baskı ürünleri için oldukça uygundur. Örneğin, Kartvizit veya Broşür  kullanarak hızlı bir reklam kampanyası başlatmak istiyorsunuz ve bunun için kısıtlı zamanınız var. İşte bu durumda ofset baskı yerine dijital baskı kullanmak size zaman anlamında ciddi anlamda avantaj sağlayacaktır. Ancak dijital baskıda basım adedi arttıkça maliyetlerin de ofset baskıya kıyasla artacağını unutmamalısınız.

Bizden Teklif Alın