Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
insert baskı

insert baskı

İnsert Tasarımı ve İnsört Üretimi

İnsertler veya market İnsertleri genellikle büyük marketlerin müşterilerine kendi ürünlerini, fiyatlarını tüketiciye tanıtmak için sunduğu en etkili reklam ve tanıtım biçimidir.

İnsert Marketlerin indirim dönemlerinde, indirimdeki ürünlerini veya çeşitli kampanyalarını ve firma hakkında müşterilerine bilgilerini ulaştırabilmek için kullanılan bir ilan şeklidir.

Son yıllarda İnsert ve market insert hem de üreticinin kullandığı etkin bir tanıtım reklam aracı olarak kullanılmaktadır. İnsert fiyatları katalog fiyatlarına oranla daha uygun olması marketleri İnsert (insört) basımına daha çok yönlendirmiştir.

İnsertlerin maliyeti uygun olma sebebi daha ince kağıtlara basılmasıdır. Baskı parlak ve renkli olması çok önemlidir. Katlamalı ya da çok sayfalı zımbalı olarakta üretimi yapılmaktadır.


Üsküdar ofset olarak İnsert ve market insört çeşitlerinde en uygun ve en iyi tasarım garantisi vermekteyiz.

 

İnsert basımı

İnsertler genelde bol resimli ve dört renkli basılmaktadırlar. Kağıt tercihinde ince 80-90 gr. ölçülerinde kuşe kağıtlar kullanıldığı gibi, 110 gr’lık kağıtlar da bazen talep edilmektedir. Sık bir şekilde değişik bilgiler ile basıldıklarından, baskı içinde çok özel tasarımlar istenmemektedir. Grafik tasarımda oluşturulan sayfa düzenine, genelde başka ürünlerin ilave edilmesi veya eski ürünün çıkarılıp yenisinin katılması ile baskıya girerler. İnsert basımında önemli olan nokta, baskı kalitesi ve renklerin canlılığıdır. Her markette alışveriş yapıldıktan sonra, çantanıza atılan veya evinize posta ve gazete yolu ile gelen insertler, okunaklı, canlı renkli ve kaliteli kağıttan imal edilirse daha fazla dikkat çekmektedir. Bu yüzden, yapılan tasarım ve diaların yerleşimi çok önemlidir. Ayrıca çoğu marketin yaşadığı, imla ve yanlış fiyat bilgileri firma sahiplerini zarara uğrattığı kadar prestij kaybına da neden olabilmektedir. Bu nedenle, insert basımında dizgi yapan kişinin dikkati çok önemlidir. İnsert baskısında kullanılacak olan resimlerin çözünürlükleri yüksek olmalı ve baskıda netliği verebilmesi, bir diğer önemli konudur. Resimler eğer opak olarak kullanılırsa baskı kalitesi düşecektir. Genelde insertlerde çok resim kullanıldığından, dia olarak resimlerin bol miktarda çekilmesi gerekmektedir. Resimlere uyacak olan fon renkleri, resimleri daha öne çıkaracak şekilde planlanmalıdır. Metinlerde mümkün olduğunca az ve öz bilgi vermek, insert içinde sade kalabilmek ve sadeliğin içinde dikkat çekmek önemlidir. Fakat, bu işlem profesyonellik ve estetik duygusu istemektedir. Bu nedenle de her matbaa’da bu uygulamayı yakalamak zordur. Profesyonel ve sizi iyi yönlendiren bir basım evi, bu konular hakkında bilgi ve zevk sahibidir. Çünkü basım işi aynı zamanda görsel bir sanattır.

Üsküdar ofset olarak, yaptığımız insert örnekleri ile basım kalitemizi ortaya çıkarmaktayız. Kaliteli ve şık tasarımlar ile daima farklılık yaratıyoruz.

Bizden Teklif Alın