Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
Üsküdar dijital baskı

Üsküdar dijital baskı

ONE WAY VİSİON

 

One Way Vision (Delikli Folyo), Binaların cam yüzeylerine yapılan reklam uygulamasıdır. One Way Vision (Delikli Folyo) terimi halk arasında delikli folyo olarakta kullanılır. Cephe Giydirme; One Way Vision (Delikli Folyo) diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. One Way Vision en büyük özelliği dışarıdan bakıldığında içerisi görünmeyip içeriden bakıldığında dışarısı gözükebilmektedir.

 

MESH BASKI

 

Mesh baskı, vinil ve branda malzemenin delikli olanına verilen adlandırmadır. Rüzgâra karşı dayanıklılığın artırılması için üzerinde bulunan delikler sayesinde rüzgâr alan yerlerde, ışığın geçirgenliğinin sağlanması ve dışarının görünmesi gerektiği bina cephelerinde, tadilat yapılan cephelerde koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekân dijital baskı ile reklam amaçlı vinil ve branda yerine kullanılabilen çok amaçlı bir üründür. Uygun mesh baskı fiyatları ile hizmet almak adına bizlerle mutlaka irtibata geçiniz.

 

Ebat ne olursa olsun vinil ve branda da olduğu gibi farklı parçalar birbirine kaynak edilerek hiçbir problem olmadan uygulanabilir. Genel itibariyle ele alındığı zaman delikli branda ya da delikli vinil olarak bilinen malzeme mesh branda ya da mesh vinildir. Genel olarak mesh cephe kaplamaları için kullanılır. Malzemenin delikli olması hava akışını sağlar ve güçlü rüzgarlara karşı dayanıklılık gösterir. Mesh baskı çalışmasında malzemenin delikli olmasından dolayı görsellerin anlaşılamayacağı düşünülebilir, ancak çok büyük alanlarda kullanılan bu teknik gözü çok yormaz. Baskıya da o derece uzaktan baktığımız için görsel bir bütün olarak bize yansır. Uygulaması zor ve riskli olan mesh cephe kaplaması uzman ellere verilmediği takdirde çoğu emeğe yazık eder.

 

BRANDA BASKI

 

Dijital Baskı’da kullanılan terimler, baskı yapılan malzeme ile birlikte anılır. Branda baskı diye tabir edilen terim ise branda malzemesinin üzerine yapılan dijital baskıya verilen isimdir. Bu yazıda branda baskının kullanım alanlarını ve kullanılan malzemenin tiplerini irdeliyor olacağız.

Branda baskı dediğimiz çeşitli gramajlarda (Uzakdoğu 260 gr, 400 gr, 440 gr, Avrupa branda 400 gr, 440 gr, 510gr) ve tiplerde (delikli ise mesh olarak adlandırılır) olan brandanın üzerine yapılan baskı olarak adlandırılır. Bu noktada önemli olan kullanılacak olan yerin uygunluğuna bağlı olarak doğru malzemeyi seçmek ve doğru baskı tekniklerinin uygulanmasıdır.

 

 

 

DURATRANS BASKI

 

Şeffaf folyo ile kıyaslandığında çok daha başarılı sonuçlar elde edilen bir baskı türüdür. Duratrans , aslında hemen her yerde karşımıza çıkan bir malzeme. Metrolarda, otobüs duraklarında, cafelerde… Işıklı bir pano içinde son derece canlı duran bu baskı şekline duratrans baskı diyoruz.

 

BRANDA BASKI

 

Dijital Baskı’da kullanılan terimler, baskı yapılan malzeme ile birlikte anılır. Branda baskı diye tabir edilen terim ise branda malzemesinin üzerine yapılan dijital baskıya verilen isimdir. Bu yazıda branda baskının kullanım alanlarını ve kullanılan malzemenin tiplerini irdeliyor olacağız.

 

KANVAS BASKI

Kanvas baskı ile kanvas tablo terimlerini birbirinden ayırmak gerekir. Kanvas, İngilizce tuval anlamına gelen canvas kelimesinin türkçe okunuş karşılığıdır. Sanat literatüründe ve baskı ürünler piyasasında kanvas, canvas, tuval kelimeleri yan yana ve sıkça kullanılmakta ve kavram karışıklığına neden olmaktadır. Sanat literatürümüzde canvas/kanvas kelimesinden ziyade Fransızca kökenli (toile) tuval kelimesi daha hâkim ve yaygındır. Orijinal sanat eserlerinin bilgi kısımlarında teknik özellikleri belirtilirken tuval üzerine yağlıboya, tuval üzerine akrilik ve/veya tuval üzerine karışık teknik olarak tarif edildiğini görürsünüz. Dolayısı ile sanatsal ve el işi olarak tuval bezi üzerine hazırlanan çalışmalar tuval üzerine. İbaresi ile tarif edilir. Bunun dışındaki tarifler gereksiz yere kafa karışıklığı yaratmaktadır.

 

POSTER BASKI

 

Poster baskı, Event, etkinlik, tanıtım ve duyuru amacıyla dijital ve ofset poster yaptırma her zaman en etkili yöntemlerin başında gelir. En etkili poster baskı örneklerini inceleyerek kendi posterinizi kendiniz tasarlayabilir ya da profesyonel bir tasarım desteği alabilir, poster baskı fiyatlarını öğrendikten sonra siparişinizi verebilirsiniz.

 

Reklam kampanyalarında markanın bilinirliğini arttırmak için özellikle işlek bölgelere asılan posterler, daha az materyalle daha çok insana ulaşmaya yarar. Reklam çalışmalarında asıldıkları bölgelere göre gün boyu insanların dikkatini çeker, markanın ve kampanyanın akılda kalmasını sağlar. Ayrıca derneklerin ve bazı kuruluşların etkinliklerini duyurmak için dijital ve ofset posterleri kullanması da oldukça yaygındır.

 

Bizden Teklif Alın