Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
baskı

baskı

1 )  Dış Mekan Dijital Baskı Açık hava reklamcılığında kullanılan; Büyük ve küçük işletmelerin kullanmış olduğu reklamlar ve  tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler, billboard, araç üstü giydirmeler ve buna benzer bir çok alanda kullanılan  baskı çeşididir. Özellikle Üsküdar ofset olarak kullandığımız malzeme ve boya kalitesinden dolayı yoğun güneşte ve kötü hava koşullarında dayanıklılık gösterir.

Dış Mekan Dijital Baskının En önemli özelliği Zorlu hava şartlarında dayanıklılık göstermesidir. Aynı zamanda istediğiniz görseli istediğiniz ebat ve kalitede almanıza olanak sağlar. Ve hemen hemen her yerde kullanılabilmesi de Dış Mekan Dijital Baskının çokça kullanılan ve tercih edilmesini sağlayan bi,r malzeme olmasını sağlıyor.

Dış Mekan Dijital Baskının Kullanım Alanları Binaların dış cephelerinde, billboard ve ışıklı raketlerde, üç boyutlu görsellerde, pankartlarda, araçlarda, ışıklı, ışıksız, çatı ve yönlendirme reklamlarında, mağaza cam vitrinlerinde, tabelalarda yani kısacası aklınıza gelebilecek hemen hemen her yerde kullanılabilmektedir.

Dış Mekan Dijital Baskının Çeşitleri;

a) Vinil Dijital Baskı ışıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır. Işıklı Vinil ; Florasan tabanlı tabelalarda kullanılır. Işıksız Vinil ; Afişlerde,tabelalarda ve dış mekan bina cephelerinde billboardlarda kullanılır.

b) Folyo Dijital Baskı Normal , Cast ve Şeffaf folyo olarak sıralaya biliriz. Normal folyolar tabelalarda ve cam vitrinlerde , cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılır. Cast Folyolar girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır üzerine özel laminasyon atıldığında daha uzun ömürlü olur. Şeffaf folyoya Dijital Baskı ters baskı olarak yapılır içerden yapıştırılır.

c) Mesh Dijital Baskılı Vinil Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amaçlıda kullanılabilen bir üründür. Vinilin delikli olma özelliği sayesinde hem rüzgara karşı dayanıklıdır hem de içerden bakıldığında dışarıyı görebiliriz.

d) One Way Vision Dijital Baskı Hem reklam isteyen hem de görüntü kirliliği olmasını istemeyen yerler için ideal bir folyo çeşididir. Bu malzemede mesh vinil gibi delikli olma özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde siz değerli müşterilerimiz bu folyo sayesinde hem reklamınızı yapacaksınız hem de dışarıyı rahatça görebileceksiniz genelde yapışkanlı olma özelliğinden dolayı vitrin camlarına ve Camlı binaların Dış cephelerine uygulanır. (Bu folyo arkadan güçlü bir ışık vurduğunda görselde bir kaybolma yaşanmasına neden olur.)

e) Dijital Baskılı Cast Folyo Diğer folyolara göre daha hassas bir folyodur. Uygulanacak alana daha hakimdir, sıcak hava ile uygulanır, esnekliğinden dolayı girinti ve çıkıntılara daha iyi mukavemet sağlar, söküm esnasında uygulanan yere zarar vermez.

f) Dijital Canvas Baskı Bu malzemede resimlerinize yağlı boya tablo görüntüsü verebilirsiniz.

2) İç Mekan (indoor) Dijital Baskı İç mekan dijital baskı adından da anlaşılacağı üzeri güneşten ve kötü hava koşullarına maruz kalmayacak yerlerde kullanılır. Kalite olarak dış mekan dijital baskıya göre daha kalitelidir. Fotoğraf görüntüsünde baskılar elde edebilirsiniz. İç mekan dijital baskı makineleri su bazlı oldukları için malzemelerinin üzerine laminasyon atılması gerekir atılmaz ise en ufak bir su damlasında akma yapabilir. Mağazaların vitrin içi uygulamalarında, fast  food veya restaurant gibi yerlerin ışıklı ve ışıksız panolarında , mağazaların iç dekorasyonlarında , fotoğraflarda , posterlerde kalite anlamında aklımıza gelebilecek her noktada kullanılır.

Bizden Teklif Alın