Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
Üsküdar Matbaa

Üsküdar Matbaa

Üsküdar Matbaa Basım Teknikleri:

Günümüze bakacak olursak 5 tane baskı tekniği vardır. Dijital, Flesko, Ofset, Tipo ve Serigraf baskı olarak yazmak mümkündür.

Üsküdar Dijital baskı

bilgisayardaki programlar kullanılarak oluşturulmuş veya bilgisayara yüklenen baskıdır. Örneğin, fotoğraf veya farklı bir tasarımın bilgisayara aktarılması, tasarlanması ile gelişmiş baskı teknolojisi kullanarak kağıda basılması ile devam eder. Herhangi bir boyut da hazırlanabilmesi, net baskı kalitesine sahip olması ile geçtiğimiz son seneler de sıklıkla tercih edilmektedir. Yalnız baskı tekniklerine dair teknolojiler sürekli gelişebilir ve yeni farklı bir çalışma da gelecekte bizi bekliyor olabilir.

Üsküdar Flesko baskı

gündelik hayatta sıkça karşımız da yer alır. Market de satın aldığınız ürünlerin üzerinde, ambalaj ürünleri, mukavva, poşetler, etiketler ve daha pek çok ürün de bulunmaktadır. Kalıp oluşturulur ve yüzeyinde nispeten daha yüksek olarak basılacak materyal vardır. Basınç etkisi kullanılması ile baskı yapılacak yüzeye aktarımı sağlanır. Kaliteli çalışmalar ve yüksek hız ile sonuç alınması açısından son derece idealdir. Çok sayıda baskı yapılması istenilen işlemler de sıkça kullanılır. Ayrıca maliyeti de farklı yöntemlere göre düşüktür.

Üsküdar Ofset Baskı

anlattıklarımız arasındaki en kaliteli tasarımı ortaya çıkaran yöntemdir. Bu yöntem de mürekkep ve su bazlı önlemler alınması ile birbirine karışmaz. Kalıp hazırlanması baskı öncesinde yapılır. Kalıba ait alan düzdür. Emülsiyon tabakası ile kaplama yapılır. Bu tabaka mürekkebin tutulmasını sağlar. Su ise aynı zaman da verilmesi ile basımı yapılmayacak tüm alanın su tutması sağlanır. Kalıp da yer alan mürekkep olan yüzeyler ile baskı yapılır. Günümüz de bilgisayar kullanılarak kalıp pozlanması yani CTP uygulanmaktadır. Kalıp, blanket ve baskı silindiri olmak üzere ofset baskı makinesin de parça vardır. Kalıp döner ve mürekkep ile su merdane birlikte iç içe geçer. Kauçuk, blankete sarılı haldedir. Kauçuk baskı yapılacak materyal ile temas oluşturduğu anda sonuç alınmaya başlar. Organize matbaacılıkta da sıklıkla kullanılmaktadır.

Üsküdar Tipo baskı

metal iki silindirli bir makinedir. Kalıp oluşturma aşaması metal harfler kullanılarak yapılır. Bu harfler bir araya getirilir. Metin oluşumu biraz emek isteyen bir iştir. İki silindirli bir makine olup kalıp ve baskı silindiri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kalıbın üzerinde yer alan yazının kağıda geçmesi sağlanır. Kalıptan daha yüksek kalan kısımlar ile mürekkep boyanması yapılır. Daha alçakta olan bölme ise mürekkep ile teması yoktur ve baskı gerçekleşmiş olur. Kalıba baktığınız zaman görüntünün ters olduğunu görebilirsiniz. Günümüz matbaacılık sektörün de bu teknik az da olsa kullanılmaya devam etmektedir. Özellikle kartvizit, antetli kağıt veya bazı koleksiyon yayınları için tercih edilir.

Üsküdar Serigraf baskı, boyanın kumaşa aktarımının sağlanma yöntemidir. Ragle isminde dikdörtgen şekil bu işlem için kullanılır. Yoğun, seri çalışmalar için değil az sayı da basım işleri için uygundur. Elek bezinin örtülme işlemi yapılmamış kısmından boyanın kumaşa geçmesi ile uygulanır. Günümüz de sıkça kullanılır ve bu tekniği çok iyi derece de bilen ustalar ile mükemmel sonuçlar almak mümkündür. Mont, şapka, bardak gibi pek çok reklamcılık konulu baskı işlemleri için de kullanılmaktadır.

Matbaa Ofset Baskı da Hangi Aşamalar Bulunur?

Üsküdar Matbaa baskı işlemlerin de sıklıkla tercih edilen tekniği ofset baskı tekniği olmuştur. Peki, ofset matbaa baskılı çalışmalar için hangi aşamalar bulunur?

1 – Baskı öncesine ait tasarım ve kalıp işlemlerinin yapılması gerekir. Bunun için grafik tasarım işlemleri ve CTP kalıp şeklinde sıralamak mümkündür.

2 – Baskı aşaması için bazı kalıplar alınır ve makinedeki ilgili üniteye takılması sağlanır. Yapılacak işin büyüklüğüne göre boyalar makine haznesine aktarılır. Baskı ustaları makineyi çalıştırır ve bir taraftan da kontrollerini sağlarlar.

3 – Baskı sonrasında oluşturulan ürün için durumuna göre müdahale edilir. Bazı ürünler için harman, selefon kaplama, kapak takılması, dikiş, kırım gibi işlemler uygulanır ve son şeklini alır.

Üsküdar Matbaa Fiyatları

Matbaacılık alanında deneyim en büyük kazançtır. Eğer orta da israf varsa zarar yazar ve olmamasını sağlamalısınız. Hangi ölçüler de ürün basımı yapılacak ve kaç renk kullanılacak? Bu soruların cevaplarına göre hareket edilir ve ofset makinesi kullanımına geçilir. Sebebi kağıt israfını önlemek ve tek seferli işlem ile çok sayıda baskı yapabilmektir. Zamanı verimli kullanma anlamına da gelir. Deneyim burada devreye girer. Hatalı kararlar, matbaa sektörün de olmadık sonuçları getirebilir. Müşteri ile anlaşılan zamanda, ne kadar teslimat yapılacak ise uyulmalıdır. Baskı yapılacak ürünün çok sayıda olması müşteriye daha uygun fiyatlı, cazip tekliflerin de sunulabileceği anlamına gelir.

Bilgisayar da deneyimli grafikerlerin çalışan olarak bulunması, dia ve opak malzeme açısından kaliteli seçimler de bulunmak, kağıt seçimin de doğru kararlar önemlidir. Kullanılacak kalıpların dikkatli hazırlanması, kaliteli renk basabilme özelliği olan makine, bıçak kullanma becerisi, işini bilen ustalar ile fire verme oranını neredeyse sıfıra indirmek mümkündür. Bu da müşteriye fiyat avantajı olarak geri döner.

Eğer ki bir matbaa üretim işlemleri için çok sayı da ve oran ile yapabiliyorsa, müşteri açısından onunla çalışabilmek kendisine avantaj sağlayacaktır. 5renkmatbaa sizlere gerçekçi fotoğraf kalitesinde baskı imkanları sunabilen ve yüksek tiraj özelliklerine sahip online matbaa firmasıdır. Bu sayede ekonomik fiyatları da sizlere sunabilmekteyiz.

Aynı zaman da müşterilerimiz yüksek kaliteli baskılı ürünleri bu hizmetleri sağlayamayan matbaa firmalarına göre zamanında alabilecek avantajlara da sahiptir. 5renkmatbaa olarak farklı firmalara verdiğiniz işlerden dolayı sorunlar yaşayabileceğinizi, fiyat olarak cazip gelmeyecek sonuçlar, kalitesiz işçilikler gibi konularla karşı karşıya kalabileceğinizi biliyoruz. Kaliteyi aynı zaman ucuz sayılabilecek avantajlar ile siz değerli müşterilerimize 12 yıldır sunmaktayız. İhtiyacınız olan Üsküdar antetli kağıt, bardak altlığı, tutkallı bloknot, mouse pad, karton çanta, broşür ve daha nice ürünler de yüksek kaliteli baskı renkleri ile çalışmalar yapabiliriz.

 

Bizden Teklif Alın