Üsküdar Ofset / Matbaa Hizmetleri
cast folyo

cast folyo

Cast Folyo Baskı

En çok kullanıldığı alan olan araç giydirme prosedürlerinde, bu prosedürün en iyi sonuçlanması adına kullanılabilecek tek üründür. Folyolar genel itibariyle esasen ince yapılı bir malzemedir ama cast folyo baskı tekniğinde kullanılanlar ortalamadan çok daha ince olan folyolardır.

Son derece ince bir yapıya sahiptir ama bu incelik, dayanıksız olduğu izlenimi yaratmamalıdır. Aksine oldukça dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Ciddi anlamda esnek bir yapısı ve elastikiyet özelliği barındırdığı için uygulanabilen yüzeylerin düz olmasına gerek duyulmamaktadır. Engebeler olan, girinti ve çıkıntılardan oluşan, kanallar ve köşeli yerleri olan alanlara başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Araç giydirme prosedüründe cast folyo baskı tekniği kullanılmayıp normal folyo baskı kullanıldığında istenmeyen durumlara nedeniyet verebilir. Isı değişimlerinin yoğun olduğu dönemlerde, yani sabahın ilk saatlerindeki düşük sıcaklık veya öğle vakti oluşan yüksek dereceli ısı nedeniyle folyo baskı formunu kaybedebilir ve aracın kendisine zarar verebilir. cast folyo ise ısıdan etkilenmemekte ve germe tekniği ile uygulanmasından dolayı formunu da katiyen bozmayacaktır. Araç giydirmenin dışında araçların renginin değiştirilmesi veya araca logo yapıştırılması gibi alanlarda da sık sık yararlanılmaktadır. Üç farklı türü mevcuttur. Bunlar; tam cast folyo, yarı cast folyo ve düz yüzey folyodur. İşlem tamamlandıktan sonra müşterinin onayı durumunda laminasyon uygulaması yapılıp daha sağlam ve daya hoş sonuçların elde edilmesi sağlanabilir.

.

 

Bizden Teklif Alın